RODZINNIE W SZKOLE W SZADKOWICACH

RODZINNIE W SZKOLE W SZADKOWICACH
06.06.2019

1 czerwca to doskonała okazja, aby świętować mogły całe rodziny. Tak też się stało w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach, gdzie całe rodziny zgromadziły się na Święcie Rodziny.

Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły Elżbieta Białecka. Podkreśliła ogromną rolę rodziny w życiu każdego człowieka. Złożyła życzenia wszystkim mamom, tatusiom i dzieciom. Następnie uczniowie z klas 0, I, II, III i IV pod kierunkiem nauczycielek Małgorzaty Woźniak, Bożeny Szmitka, Agnieszki Natorskiej – Kupis, Doroty Kurzyk i Anny Bugaj przedstawili bogaty program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wykonały tańce z piłkami i szarfami dla swoich rodziców i przedstawiły pełne humoru scenki z życia dzieci.

Na zakończenie uczniowie podarowali swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty. Z kolei rodzice z okazji Dnia Dziecka przedstawili dla dzieci sztukę teatralną „Kopciuszek na sportowo”, za którą otrzymali owacje na stojąco. Dalsza część święta przebiegała na boisku i placu szkolnym. Tam czekały na dzieci zabawy przygotowane przez animatorów, dmuchane zjeżdżalnie, zamek z kulkami, malowanie twarzy, fotobudka, bańki mydlane oraz wata cukrowa. Słodki poczęstunek w postaci ciast przygotowali rodzice. Było również wspólne grillowanie. Miłym akcentem stał się pokaz tańca naszych uczniów przygotowany pod kierunkiem instruktorki ze szkoły tańca, która prowadzi zajęcia z dziećmi na terenie szkoły. Na zakończenie dzieci ze swoimi rodzicami zatańczyły wspólnie „Makarenę”. To był cudowny dzień w historii szkoły, który wpisał się w pamięci dzieci, rodziców, pracowników szkoły oraz całych rodzin ponieważ na uroczystość przybyli także babcie i dziadkowie, a także ciocie i wujkowie. Była radość, śmiech, łzy wzruszenia i świetna rodzinna atmosfera.

Listopad 2019

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Informator Gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku