Koło Gospodyń Wiejskich w Antoniówce

Koło Gospodyń Wiejskich w Antoniówce
Koło Gospodyń Wiejskich w Antoniówce powstało z początkiem lat 60-tych, inicjatorką założenia  Koła była nieżyjąca już p. Marianna Malej która organizowała kursy pieczenia , gotowania, kroju i szycia itp.
 
Początek lat 70 ? tych przyniósł zmiany, przewodnictwo objęła  p. Stanisława Kalinowska która zachęcała panie do organizowania różnych zabaw tanecznych i występów. Dochód z tychże imprez przeznaczany był na zakup niezbędnych urządzeń np. ręcznej szatkownicy która służyła całej społeczności.
 
Za kadencji p.Kalinowskiej działał również "dzieciniec" spełniający funkcję dzisiejszych przedszkoli, dla dzieci mieszkańców wsi aby w okresie wzmożonych prac polowych mogły bezpiecznie spędzić czas pod czujnym okiem opiekunów.
 
KGW zawiesiło swoją działalność do grudnia 2004 r. Po wznowieniu działalności przewodniczącą została p.Bogusława Cieślik.
 
Koło liczy obecnie 22 członkinie. W ramach swojej działalności bierze czynny udział w imprezach lokalnych typu: stoły wigilijne, wielkanocne, dożynki, w Przeglądzie Pieśni Maryjnej. W kameralnym gronie panie spotykają się corocznie z okazji "Dnia Kobiet" i "Dnia Matki"
 
W 2009 r. przyszedł czas na kolejne wybory i nastąpiły zmiany w wyniku których wybrano nowy zarząd w skład którego wchodzą:
  • Marianna Składowska - Przewodnicząca
  • Renata Pawlik  - zastępca Przewodniczącej
  • Marianna Pietrzyk  - Skarbnik
  • Anna Gradek - Członek
  • Jolanta Nowak - Członek

 

 

Lipiec 2024

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Koronawirus
Ostrzeżenia meteorologiczne
Przerwy w dostawie wody
Programy Unijne
Programy Krajowe
Lokalna grupa działania
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Monografia
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku