Gmina Sławno na turnieju w Spale

06.06.2016

W dniu 3 czerwca 2016 roku na Stadionie Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyła się ogólnopolska impreza pod nazwą ?Polska Biega? w której wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tomaszowskiego i opoczyńskiego, blisko 800 startujących.W ramach tej imprezy, zawodnicy uczestniczyli w biegu i konkursie plastycznym. Reprezentację gminy Sławno tworzyli uczniowie ze szkół podstawowych z Kamienia, Celestynowa, Sławna i Kunic. W kategorii szkół gimnazjalnych gminę reprezentowali uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Szadkowicach.Udział naszych zawodników był bardzo udany. W kategorii szkół podstawowych uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu Martyna Szpoton zajęła III miejsce wśród dziewcząt a wśród chłopców III miejsce wywalczył uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Sławnie Wiktor Ziębaczewski. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale z rąk Wandy Panfil mistrzyni świata w maratonie i Konrada Bukowieckiego, mistrza świata juniorów w hali i na otwartym stadionie w pchnięciu kulą.W konkursie plastycznym, pod nazwą ?Nasi w Rio 2016? dwuosobowy zespół z Publicznego Gimnazjum w Szadkowicach w składzie Daria Kupis i Natalia Malej zajął I miejsce. Natomiast zespół w składzie Małgorzata Lenarcik i Dawid Duczek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu w kategorii szkół podstawowych zajął III miejsce.