RODZINNIE W SZKOLE W SZADKOWICACH

RODZINNIE W SZKOLE W SZADKOWICACH
06.06.2019

1 czerwca to doskonała okazja, aby świętować mogły całe rodziny. Tak też się stało w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach, gdzie całe rodziny zgromadziły się na Święcie Rodziny.

Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły Elżbieta Białecka. Podkreśliła ogromną rolę rodziny w życiu każdego człowieka. Złożyła życzenia wszystkim mamom, tatusiom i dzieciom. Następnie uczniowie z klas 0, I, II, III i IV pod kierunkiem nauczycielek Małgorzaty Woźniak, Bożeny Szmitka, Agnieszki Natorskiej – Kupis, Doroty Kurzyk i Anny Bugaj przedstawili bogaty program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wykonały tańce z piłkami i szarfami dla swoich rodziców i przedstawiły pełne humoru scenki z życia dzieci.

Na zakończenie uczniowie podarowali swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty. Z kolei rodzice z okazji Dnia Dziecka przedstawili dla dzieci sztukę teatralną „Kopciuszek na sportowo”, za którą otrzymali owacje na stojąco. Dalsza część święta przebiegała na boisku i placu szkolnym. Tam czekały na dzieci zabawy przygotowane przez animatorów, dmuchane zjeżdżalnie, zamek z kulkami, malowanie twarzy, fotobudka, bańki mydlane oraz wata cukrowa. Słodki poczęstunek w postaci ciast przygotowali rodzice. Było również wspólne grillowanie. Miłym akcentem stał się pokaz tańca naszych uczniów przygotowany pod kierunkiem instruktorki ze szkoły tańca, która prowadzi zajęcia z dziećmi na terenie szkoły. Na zakończenie dzieci ze swoimi rodzicami zatańczyły wspólnie „Makarenę”. To był cudowny dzień w historii szkoły, który wpisał się w pamięci dzieci, rodziców, pracowników szkoły oraz całych rodzin ponieważ na uroczystość przybyli także babcie i dziadkowie, a także ciocie i wujkowie. Była radość, śmiech, łzy wzruszenia i świetna rodzinna atmosfera.

July 2020

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku