Grad medali Marcina Ściubła w Krakowie

06.07.2017

W dniach 1 i 2 lipca 2017r. na stadionie AZS AWF Kraków odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Weteranów w lekkiej atletyce. Uczestniczyło w nich ponad 500 zawodników z całego kraju. Po raz kolejny sukces osiągnął mieszkaniec Gminy Sławno, Radny Rady Gminy - Pan Marcin Ściubeł z Szadkowic, który startował w kategorii M-40 i wywalczył cztery medale: jeden srebrny i 3 brązowe. Srebrny medal w biegu na 200 m., zaś brązowe w biegu na 100 m, 400m. i w trójskoku. Poziom imprezy stał na bardzo wysokim poziomie. Zawody rozłożone były na dwa dni. W pierwszym dniu nasz reprezentant startował w skoku w dal , gdzie zajął V miejsce , w biegu na 100 m. zajmując III miejsce i ustanawiając swój rekord życiowy z wynikiem 12,35 oraz w biegu na 400 m, w którym zdobył drugi brązowy medal z wynikiem 58,48. W drugim dniu przy silnie padającym deszczu Pan Marcin wywalczył srebrny medal w biegu na 200 m, z wynikiem 25,92 i brązowy medal w trójskoku wynikiem 10,65. Pan Ściubeł będzie reprezentował naszą gminę podczas odbywających się na przełomie lipca i sierpnia Mistrzostw Europy Mastersów w Duńskim Aarhus. Gratulujemy tak imponujących wyników i życzymy dalszych sukcesów w rywalizacji sportowej.