Spotkanie z pisarką

Spotkanie z pisarką
05.12.2019

28 listopada 2019 roku w Gminie Sławno na uroczystej Sesji Rady Gminy Sławno odbyło się spotkanie autorskie z Aleksandrą Ziółkowską- Boehm, polska pisarką, od 1990 r, mieszkającą e w USA, autorką książek m.in. „Wokół Wańkowicza”, „Pisarskie delicje”, „Kaja od Radosława, czyli historia Hubalowego krzyża”, „Otwarta rana Ameryki”, laureatką wielu nagród literackich w kraju i na obczyźnie, asystentką i sekretarką Melchiora Wańkowicza.

Spotkanie ze sławną pisarką okazało się wyjątkową okazją do bliższego poznania twórczości autorki, która w swoich książkach porusza ważne aspekty ludzkiego życia, opisuje historie nieznanych, zwykłych ludzi, na tle ważnych wydarzeń historycznych. Autorka na spotkaniu opowiadała o swojej twórczości, o okoliczności powstania książek szczególnie dotyczących ziemi opoczyńskiej.

Pisarka spotkała się również z dziećmi i młodzieżą z Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Sławnie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach. Pani Aleksandra Ziółkowska - Boehm starała się obudzić w młodzieńczych umysłach pasję do pisania i czytania. Zachęcała dzieci i młodzież do zapisywania rodzinnych opowieść, które w przyszłości mogą okazać się cennym źródłem historycznym Uczniowie zadawali pisarce wiele pytań dotyczących jej twórczości literackiej.

Spontaniczność Pani Aleksandry Ziółkowskiej - Boehm, doskonały kontakt z młodzieżą sprawiły, że było to spotkanie niezwykle fascynujące, a miłą pamiątką pozostaną fotografie, książka z dedykacją „Otwarta rana Ameryki”. Pisarce towarzyszyli inni znamienici goście m.in. Jacek Frankowski reżyser, rysownik, satyryk, - autor 12 filmów dokumentalnych, m.in. „Martyrologia leśników. Katyń, Sybir, Kresy”, „Adam Loret. Szkic do portretu". W 2017 r. Frankowski wyreżyserował pełen emocji film dokumentalny o sanitariuszce Armii Krajowej , Danucie Siedzikównie „Inka. Są sprawy ważniejsze niż śmierć”.

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku