Ogólnopolskie Igrzyska w sportach pożarniczych jednostek OSP na wygasłym wulkanie „Zamek Grodziec”

Ogólnopolskie Igrzyska w sportach pożarniczych jednostek OSP na wygasłym wulkanie „Zamek Grodziec”
25.05.2018

W dniach 19-20 maja 2018 na wygasłym wulkanie „Zamek Grodziec” w województwie dolnośląskim odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska w sportach pożarniczych jednostek OSP. Zawody odbyły się w nietypowym miejscu w miejscu gdzie przeważnie odbywają się turnieje rycerskie. Miejsce to znajdowało się na wygasłym wulkanie na wysokości 389 m n.p.m. w Grodźcu, pow. Złotoryja, gmina Zagrodno, na którym znajduje się jeden z najpiękniejszych Zamków w Polsce z bardzo bogatą historią - Zamek Grodziec. Były to zawody rangi ogólnopolskiej bez wcześniejszych kwalifikacji. Do rywalizacji stanęły drużyny w 5 osobowych składach z podziałem na trzy kategorie: męska, damska, mieszana. Zawody polegały na tym że każdego dnia na odcinku około 400 metrów zawodnicy pokonywali odpowiednio ustawione przeszkody. Przykładowe przeszkody i zadania do pokonania – konar drzewa z wydrążonym wnętrzem, budowa wału z worków z piaskiem, transport poszkodowanego na desce ratowniczej przez przeszkody, przejście przez ścianę w formie dachu o wys. 2 m, skok przez rów o długości 1,8 m, budowa linii gaśniczej i wiele innych ciekawszych i trudniejszych zadań i przeszkód.

W zawodach z gminy Sławno udział wzięły 2 drużyny z jednostki OSP w Kamieniu i jednostki OSP w Sławnie. Po dwóch dniach rywalizacji nasi druhowie okazali się najlepsi zajmując odpowiednio : OSP Kamień – I miejsce, OSP Sławno II miejsce. Drużyna z OSP Kamień wystąpiła w następującym składzie – Dariusz Kszczot, Jakub Wiktorowicz, Paweł Bielas, Rafał Pękacz, Bartłomiej Stańczyk oraz zawodnik rezerwowy Krzysztof Wiktorowicz.

Drużyna z OSP Sławno wystąpiła w następującym składzie – Marcin Filipczak, Paweł Filipczak, Mateusz Sadowski, Norbert Robak, Szymon Sołtysiak oraz zawodnik rezerwowy Mateusz Karkocha. Nasi zawodnicy zostali nagrodzeni okazałymi pucharami oraz medalami oraz zebrali cenne doświadczenia, które być może przełoży się na zorganizowanie podobnych zawodów sportowo-pożarniczych w takiej lub podobnej formule w naszej gminie.

Maj 2019

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Informator Gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP