Nowe miejsce integracji w Olszowcu

Nowe miejsce integracji w Olszowcu
17.09.2018

W niedzielę 9.09.2018 r. w miejscowości Olszowiec odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Integracji Społecznej. Mieszkańcy sołectwa wystąpili z inicjatywą i prośbą o zagospodarowanie przestrzeni, która będzie stanowić miejsce spotkań lokalnej społeczności. Projekt „Integracja łączy pokolenia w miejscowości Olszowiec” był zrealizowany przy udziale środków z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Gminy Sławno. W ramach projektu wybudowano altanę oraz zorganizowano spotkanie sportowo - biesiadno - rekreacyjne.

Projekt zakładał znaczny udział mieszkańców dlatego większość prac przygotowawczych i porządkowych została wykonana właśnie przez nich. W realizację projektu zaangażowali się prawie wszyscy mieszkańcy, którzy licznie przybyli na spotkanie integracyjne. Uroczystego przecięcia wstęgi przy nowo powstałym centrum dokonali: wójt gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, sołtys wsi Olszowiec Marek Wijata, radny Michał Dziubałtowski, sponsorzy, ks. kanonik Adam Stępień proboszcz parafii p.w. WNMP w Sławnie oraz wikariusz parafii p.w. WNMP w Sławnie Tomasz Sztandera, którzy również poświęcili nowo powstałe centrum integracji.

Wielką niespodzianką dla uczestników były przygotowane przez miejscowe gospodynie przepyszne potrawy, które kusiły nie tylko wspaniałymi zapachami ale również piękną dekoracją. Ognisko dla wszystkich była to wspaniała zabawa, wspólne biesiadowanie, pieczenie kiełbasek przy ognisku i aktywna rozrywka oraz wypoczynek na świeżym powietrzu.

 

 

Czerwiec 2019

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Informator Gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP