LKK ?LUKS Sławno? - drużynowym Mistrzem Polski MTB

22.08.2016

Przez dwa dni 13 i 14 sierpnia 2016 roku na wzgórzach sławieńskich rozgrywano zawody kolarskie MTB. W sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski MTB w sztafetach drużynowych oraz Mistrzostwa Młodzieżowych Sztafet Mieszanych. W niedzielę natomiast kolarze walczyli o Punkty Pucharu Polski MTB w zawodach Sandstone MTB Race we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzika po Mastersa. Rozgrywano również wyścigi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, szkoły podstawowe: klasy I ? III i IV ? VI. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że do Sławna przyjechała liczna grupa kolarzy z najdalszych zakątków kraju. W sobotnie popołudnie kolarze górscy rywalizowali w Mistrzostwach Polski MTB XCR sztafet drużynowych.

Otwarcia Mistrzostw dokonali Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski oraz Prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi Arkadiusz Jałowski. Do walki o tytuł Mistrza Polski przystąpiło 9 drużyn - każda po 4 zawodników. Drużyna LKK ?LUKS Sławno? wystartowała w składzie: Tomasz Budziński (junior), Marcin Budziński (junior), Arkadiusz Wach (junior młodszy) i Marta Turoboś (elita kobiet).

Drużynowym Mistrzem Polski na 2016 rok zostali kolarze z LKK LUKS Sławno w składzie Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Arkadiusz Wach oraz Marta Turoboś. Srebro wywalczyła drużyna Bieniasz Bike, zaś brąz KKW Superior Wałbrzych.

Po wyścigach mistrzostw Polski do rywalizacji przystąpiło 15 Młodzieżowych sztafet mieszanych złożonych z kolarzy kategorii junior młodszy i młodzik. W tej kategorii zwyciężyła sztafeta województwa dolnośląskiego, drugie miejsce wywalczyła sztafeta LKK ?LUKS Sławno? w składzie: Agnieszka Szpocińska i Arkadiusz Wach, trzecie miejsce zajęła sztafeta Elzat Bieniasz Bike. Druga sztafeta LKK ?LUKS Sławno? w składzie Julia Zięba i Michał Sapieja zajęła dziewiąte miejsce.